17 listopada nasze dzieci z ZWP dowiedziały się co to jest bal, kto to król i królowa również wykonały własnoręcznie korony było dużo pracy i zabawy.
Beata Giełażyn
17 listopada nasze dzieci z ZWP dowiedziały się co to jest bal, kto to król i królowa również wykonały własnoręcznie korony było dużo pracy i zabawy.
Beata Giełażyn
16 listopada uczniowie klasy piątej uczestniczyli w spotkaniu online z panem Bumim Phillipsem.
Spotkanie na temat „Być czarnoskórym Polakiem” zostało zorganizowane przez Polską Akcję Humanitarną w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Tygodnia Edukacji Globalnej, który w bieżącym roku przebiega pod hasłem „Działajmy razem! To nasz wspólny świat!”.
Młodzież miała okazję poznać historię czarnoskórego mężczyzny, który urodził się i wychowywał w Polsce, mogla również zadać pytania związane z jego życiem.
Opowiadanie G. Kasdepke „Pan Wredzik" oraz film profilaktyczno-edukacyjnego „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji" stały się okazją do refleksji pierwszoklasistów nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Dzieci poznały czym jest tolerancja i akceptacja odmienności, jakie ma znaczenie we współczesnym świecie. Na podsumowanie zajęć uczniowie rozwiązali interaktywny test.
Dzisiaj w Zespole Wychowania Przedszkolnego miało miejsce spotkanie przedszkolaków z Panią z Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce.
Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki pt. "Jak jeżyk z jeżykiem odkryli Afrykę" Urszuli Kozłowskiej.
Następnie dzieci kolorowały obrazki przedstawiające tytułowego jeżyka Ignacego. Powstały kolorowe i piękne prace. Na koniec przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy z okazji Dnia Jeża
#dzienjeza #dzienjezawprzedszkolu #dzieńjeża
Beata Giełażyn
Szkolny Klub Wolontariusza "Pomagam, bo lubię" zaprasza do włączenia się w akcję wspierającą służby mundurowe pełniące straż przy granicy:
"Od paru dni, z inicjatywy Macieja Szczęsnowicza, około 300 porcji ciepłej zupy, gotowanej w Domu Pielgrzyma w Bohonikach, trafia do służb mundurowych stacjonujących na granicy. Jeżeli ktoś chce pomóc i wesprzeć akcję to zapraszamy.
Można to zrobić poprzez przekazanie warzyw do zupy: ziemniaki, marchew, cebula, pietruszka itd, kasz, makaronu, śmietany, przypraw, koncentratu. Można też podarować jednorazowe miseczki i łyżki do zupy, istnieje również możliwość upieczenia ciasta.
Od piątku do poniedziałku (15 XI) można przynosić do szkoły warzywa oraz produkty spożywcze, które zostaną przekazane organizatorom akcji.
Okażmy swoje wsparcie służbom mundurowym w tym trudnym czasie.
Anna Edyta Rećko
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy…
10 listopada nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2021, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Godzina wykonania hymnu państwowego jest symboliczna, nawiązuje do daty odzyskania przez Polskę niepodległości, co miało miejsce 11 listopada 1918 r.
Z uwagi na trwający stan epidemii hymn został odśpiewany w 3 salach lekcyjnych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Zapraszamy do wysłuchania hymnu w wykonaniu dzieci z ZWP i klas 1-3.
Katarzyna Rabiczko
Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Ten dzień uczciliśmy akademią przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.
Nasz kraj w przeciągu dziejów był targany wieloma konfliktami i wojnami, a nawet na 123 lata został wymazany z mapy Europy. Nasi przodkowie nie stracili nadziei na odzyskanie przez Polskę niepodległości, wiedzieli i czuli, że ojczyzna tak naprawdę znajduje się w sercu każdego polskiego patrioty. Nasi przodkowie niezależnie, gdzie się znajdowali, czy w obcym kraju – na wygnaniu, czy w zniewolonej ojczyźnie, nie pozwolili wymazać sobie obrazu ojczyzny z myśli i serca.
Dlatego też święto, które obchodzimy 11 listopada – Święto Niepodległości jest dedykowane właśnie tym ludziom, którzy walczyli o to, abyśmy dziś mogli żyć, uczyć się w wolnej i niepodległej Polsce.
Cała społeczność SP im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce aktywnie włączyła się w przygotowania i obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Joanna Łepkowska
,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze jest biel i czerwień.
Czerwień to miłość, biel to serca czyste
piękne są nasze barwy ojczyste"
Tak nam minął tydzień w ZWP.
Beata Giełażyn
BohaterOn jako zaakcentowanie postaw patriotycznych, które od lat są pielęgnowane w naszej szkole. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie UCZESTNIKÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO oraz promocję historii XX wieku. Uczniowie naszej placówki wykonali pocztówki dla Powstańców, które już dzisiaj zostaną wysłane do Warszawy. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich wspaniała niespodzianka.
Anna Edyta Rećko
Uczniowie klas 1-3 po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach sensoplastyki. Tematem zajęć było wykonanie eksperymentu z wody, barwnika, oleju i tabletki musującej. Kolejnym zadaniem było wymieszanie mąki z wodą i barwnikiem. Na koniec z otrzymanej mieszaniny można było wykonać coś oryginalnego. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i dają duuużo radości dzieciom.
Beata Giełażyn
8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – świętujmy go codziennie! Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii. Dlatego cała społeczność szkolna postanowiła w ostatnich dnia wspólnie celebrować to ważne wydarzenie. Zerówka upiekła chlebek. Klasy I-III przygotowały iście królewskie śniadanie (kanapeczki z konfiturą, kompot z wiśni, babeczki jogurtowe). Klasa V przyrządziła pożywną jajecznicę ze szpinakiem. Dodatkowo dzięki pomocy Pani Agaty mogliśmy skosztować konfiturę z dyni.
Naleśnikami, podpłomykami i koktajlem owocowym - klasa 7 zamknęła tydzień zdrowych śniadań w naszej szkole.
Wszyscy wyszliśmy bogatsi o wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz nowe doświadczenia kulinarne. Było pysznie, zdrowo, kolorowo.
Nowy sprzęt kuchenny został wypróbowany, spisuje się doskonale Dziękujemy!
Justyna Siemieniako
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię na cały dzień, lepiej się koncentrują podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
8 listopada w ZWP nasi wychowankowie świętowali Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji dzieci przygotowywały dla siebie pyszne, zdrowe, pożywne i dające energię śniadanie.
Beata Giełażyn
Uczniowie klasy I w ramach realizacji I. modułu Międzynarodowego Projektu „Emocja” mogli wykazać się kreatywnością, nauczyć się rozróżniać i mówić o emocjach . 15 września w Dniu Kropi, a więc dniu kreatywności pierwszaki wykonały mnóstwo zadań oraz uczestniczyły w grach i zabawach w „kropką” w tle. Wielką radość sprawiła dzieciom aplikacja Quiver, dzięki której kolorowe kropki ożyły wywołując dużo pozytywnych emocji.
W Międzynarodowym Tygodniu Osób Niesłyszących (20-24 września) pierwszoklasiści uczyli się wybranych zwrotów w polskim języku migowym z „MiguMig”. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem migały, śpiewały (piosenkę „Jadę, jadę” pokochały całym sercem ), rozwiązywały łamigłówki i co najważniejsze, świetnie się przy tym bawiły!
Wykorzystując opowiadanie „Blok rysunkowy” dzieci rozmawiały na temat wyjątkowości każdej osoby, wskazywały swoje i rówieśników uzdolnienia.
Katarzyna Rabiczko
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i wychowują. W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek nasza szkoła zmieniła się w niezwykłą baśniową krainę.
Uczniowie klas I-III rozwiązywali quizy, zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.
Kto jest uczynny, miły, koleżeński a komu potrzebne są lekcje dobrego wychowania rozstrzygały dzieci z oddziału przedszkolnego podczas różnorodnych zabaw ruchowych, oglądania fragmentów bajek, słuchania tekstu bajki, rozwiązywania zagadek słownych i rysunkowych oraz rysowania. Ten dzień był pełen postaci z bajek, w które dzieci się wcieliły, które rozpoznawały i wyszukiwały do nich akcesoria.
Klasa 4 zajęła się tematem baśni trochę bardziej "dorośle", skupiając się na motywach wędrownych oraz uniwersaliźmie tych utworów literackich. Ale i w tej grupie wiekowej nie mogło zabraknąć uwielbianych elementów edukacyjnej zabawy - gier interaktywnych, puzzli i quizów na rozpoznawanie baśni, ich bohaterów i cytatów. Był to dzień jak w bajce.
Joanna Łepkowska
4 listopada dzieci z ZWP obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.
Beata Giełażyn
Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszej społeczności szkolnej oraz działań podejmowanych przez nauczycieli i pracowników Głosowanie jest płatne, dlatego nie prosimy o oddawanie głosów, nominacja jest dla nas wystarczającą nagrodą.
2 listopada dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Starej Kamionce spotkały się z Panią Krystyną Marcinkiewicz bibliotekarką z Filii bibliotecznej. Tematem spotkania był dom rodzinny, dzieci wysłuchały wiersza Elizy Piotrowskiej pt. „W moim domu” oraz odpowiedziały na pytania odnośnie wysłuchanego przez nie tekstu, opowiadały również o swoich domach a także zgadywały jak nazywają się domy zwierząt. Kolejnym etapem zajęć było narysowanie swojego domu rodzinnego.
Przedszkolaki miały okazję poznać zabawą naśladowczą „Ojciec Wirgiliusz”. Śmiechom i zabawie nie było końca.
Beata Giełażyn
28 października nasza drużyna chłopców rywalizowała na turnieju piłki nożnej z trzema zespołami z Janowszczyzny oraz z Malawicz. Do składu drużyny weszli: Wojciech Rećko, Mateusz Wiechowicz, Kacper Borowski, Michał Szomko, Dawid Baran, Piotr Dulewicz oraz Maksymilian Dzienis. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po dość zaciętej rywalizacji sportowej drużyna chłopców se Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce wywalczyła sobie drugie miejsce ustępując jedynie ekipie gospodarzy - SP w Janowszczyźnie 1 zespół. Najwięcej bramek dla naszej drużyny strzelił Mateusz Wiechowicz. Brawo chlopaki!
Piotr Zaręba
Jak co roku przed Świętem Zmarłych uczniowie Szkoły Podstawowej Bitwy Niemeńskiej Starej Kamionce wraz z wychowawcami i pracownikami szkoły odwiedzili stary wiejski cmentarz, znajdujący się na końcu wsi.
Wspólne sprzątanie wokół pamiątkowego pomnika, rozmowa o dawnych zwyczajach mieszkańców, zapalenie zniczy i modlitwa to już szkolna tradycja.
Podczas zajęć w świetlicy uczniowie rozmawiali o Dniu Wszystkich Świętych oraz Dniu Zadusznym, rysowali znicze i obejrzeli prezentację o znanych Polakach w historii naszego państwa (m.in. Jan Paweł II, Kardynał Wyszyński, T.Kościuszko, A. Mickiewicz, M. Kopernik, F. Chopin).
W najbliższym czasie młodzież pojedzie również na sokólski cmentarz na groby Bohaterów Bitwy niemeńskiej.
Wszystkie działania włączają się w akcję ogłoszoną przez MEiN „Szkoła pamięta".
Tak minął nam ostatni tydzień października w grupie maluchów. Trochę zabaw, trochę zajęć, dużo uśmiechu...
Takie spotkanie z dramatem Adama Mickiewicza na pewno na dłużej zapadnie w pamięć młodych ludzi.
Pragniemy wszystkich uspokoić - nic złego się nie działo, czytaliśmy utwór "Dziady cz. II" z podziałem na role
Wspólne czytanie w niecodziennej scenerii, opatrzone bezpośrednim komentarzem nauczyciela z pewnością pozwoliło uczniom na lepsze zrozumienie treści tej niełatwej przecież lektury obowiązkowej.
Powered by aSc EduPage